Artykuł sponsorowany

Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak odmłodzić swoją skórę, poprawić jej jędrność i wygładzić zmarszczki? Lifting twarzy może być odpowiedzią na te pytania. Poznaj tajniki tego zabiegu, dowiedz się, na czym polega, jakie są jego rodzaje oraz jakie efekty można uzyskać dzięki niemu.

Przeczytaj również: Na czym polega zabieg blefaroplastyki powiek dolnych?

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy, inaczej zwany ritidoplastyką, to zabieg medycyny estetycznej mający na celu odmłodzenie skóry, poprawienie jej jędrności oraz redukcję zmarszczek. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry, naciągnięciu jej oraz ewentualnym wzmocnieniu mięśni podskórnych. W zależności od potrzeb pacjenta oraz stopnia zaawansowania procesów starzenia się skóry, lifting może obejmować różne obszary twarzy, takie jak czoło, policzki czy szyję.

Przeczytaj również: Na co pomaga laser frakcyjny?

Rodzaje liftingów twarzy

W zależności od obszaru twarzy, na którym przeprowadzany jest zabieg oraz technik stosowanych przez lekarza, można wyróżnić kilka rodzajów liftingów twarzy. Lifting czoła to zabieg polegający na wygładzeniu zmarszczek na czole oraz uniesieniu opadających brwi. Może być przeprowadzany zarówno metodą klasyczną, jak i endoskopową. Lifting środkowej części twarzy skupia się na poprawie wyglądu okolic policzków, nosa oraz dolnych powiek. Często łączony jest z liftingiem szyi. Lifting szyi ma na celu poprawienie wyglądu skóry szyi oraz podbródka, redukcję tzw. "chomika" czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej w tych okolicach. Lifting całej twarzy to kompleksowy zabieg obejmujący wszystkie wymienione obszary, mający na celu odmłodzenie całej twarzy.

Przebieg zabiegu liftingu twarzy

Lifting twarzy we Wrocławiu przeprowadzany jest przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, którzy dobierają odpowiednią metodę zabiegu w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a jego czas trwania zależy od rodzaju liftingu oraz obszaru twarzy objętego zabiegiem. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz dokładnie analizuje stan skóry pacjenta, ocenia jej elastyczność oraz stopień zaawansowania zmarszczek. Następnie wykonuje precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, uszu lub podbródka, aby usunąć nadmiar skóry oraz ewentualnie wzmocnić mięśnie podskórne. Po zakończeniu zabiegu nacięcia są zamykane szwami, a twarz pacjenta zostaje opatrzona specjalnym bandażem.

Efekty i rekonwalescencja po zabiegu liftingu twarzy

Efekty liftingu twarzy są widoczne już po kilku dniach od zabiegu, kiedy opuchlizna i siniaki zaczynają ustępować. Skóra staje się jędrniejsza, wygładzone zostają zmarszczki, a kontur twarzy ulega poprawie. Pełne efekty zabiegu można ocenić po około 3 miesiącach, kiedy skóra całkowicie się zregeneruje. Rekonwalescencja po liftingu twarzy trwa zwykle od 2 do 4 tygodni, w zależności od rodzaju zabiegu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. W tym czasie należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, ekspozycji na słońce oraz stosowania makijażu.