Artykuł sponsorowany

Na czym polega zabieg blefaroplastyki powiek dolnych?

Na czym polega zabieg blefaroplastyki powiek dolnych?

Zmarszczki, worki pod oczami czy opadające powieki to problemy, z którymi borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W miarę upływu czasu skóra traci swoją jędrność, a okolice oczu są szczególnie narażone na proces starzenia. Blefaroplastyka powiek dolnych to popularny zabieg, który pozwala na odmłodzenie spojrzenia i przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Warto poznać na czym polega ta metoda oraz jakie są jej wskazania i przeciwwskazania.

Przeczytaj również: Na co pomaga laser frakcyjny?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Blefaroplastyka powiek dolnych jest ostatnio bardzo popularnym zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry oraz tłuszczu z okolic dolnych powiek. Zabieg ten jest polecany osobom, które zauważyły u siebie objawy starzenia się skóry wokół oczu, takie jak worki pod oczami czy zmarszczki. Przeprowadzenie blefaroplastyki może również poprawić widoczność u osób z opadającymi dolnymi powiekami, które utrudniają prawidłowe widzenie. Blefaroplastyka jest często wykonywana w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi lub odmładzającymi, takimi jak lifting twarzy czy botox

Przeczytaj również: Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

Przebieg zabiegu

Zabieg blefaroplastyki powiek dolnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od preferencji pacjenta i lekarza. Przed rozpoczęciem operacji chirurg dokładnie oznacza na skórze linie cięć, które zostaną wykonane w trakcie zabiegu. Następnie dokonuje nacięcia wzdłuż naturalnych fałd skóry, przez co blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Po usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu, rana zostaje zszyta specjalnymi nićmi, które z czasem ulegają resorpcji.

Możliwe powikłania i przeciwwskazania

Jak każdy zabieg chirurgiczny, również blefaroplastyka powiek dolnych w Warszawie niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań. Do najczęstszych należą krwiaki, zakażenia czy reakcje alergiczne na znieczulenie. W rzadkich przypadkach może dojść do uszkodzenia nerwów twarzy lub wystąpienia problemów z widzeniem. Przed przystąpieniem do zabiegu warto omówić z lekarzem wszystkie obawy i ewentualne przeciwwskazania. Blefaroplastyka nie jest polecana osobom cierpiącym na niektóre choroby oczu, takie jak jaskra czy zaćma, a także pacjentom z nieuregulowanym ciśnieniem krwi czy cukrzycą.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu blefaroplastyki powiek dolnych pacjent musi liczyć się z okresem rekonwalescencji. W pierwszych dniach po operacji może występować obrzęk i zaczerwienienie w okolicy oczu, które stopniowo ustępują. Ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza, takich jak unikanie wysiłku fizycznego, unikanie słońca oraz stosowanie okładów chłodzących na oczy. Pełne efekty zabiegu są zazwyczaj widoczne po kilku tygodniach, kiedy skóra wokół oczu odzyskuje swoją jędrność i młodzieńczy wygląd. Blefaroplastyka powiek dolnych to skuteczna metoda na odmłodzenie spojrzenia, jednak warto pamiętać, że efekty zabiegu utrzymują się przez kilka lat i z czasem może być konieczne jego powtórzenie.