Artykuł sponsorowany

Na co pomaga laser frakcyjny?

Na co pomaga laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie medycyny estetycznej, które zdobywa coraz większą popularność. Dzięki swoim właściwościom pozwala na skuteczne leczenie różnych problemów skórnych, a jednocześnie minimalizuje ryzyko powikłań. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej charakterystyce tego zabiegu, wskazaniom do jego stosowania oraz efektom, jakie można uzyskać dzięki jego zastosowaniu.

Przeczytaj również: Na czym polega zabieg blefaroplastyki powiek dolnych?

Charakterystyka zabiegu laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny to technologia, która polega na emisji wiązki światła o określonej długości fali, która jest następnie skierowana na powierzchnię skóry. Wiązka ta jest podzielona na setki mikroskopijnych strumieni, które przenikają do głębszych warstw skóry, powodując kontrolowane uszkodzenie tkanek. W wyniku tego procesu dochodzi do stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu, takich jak produkcja kolagenu czy elastyny. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność, elastyczność i zdrowy wygląd.

Przeczytaj również: Na czym polega zabieg liftingu twarzy?

Wskazania do stosowania lasera frakcyjnego

Zabieg laserem frakcyjnym w Lublinie może być stosowany w przypadku wielu problemów skórnych. Przede wszystkim jest to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z bliznami potrądzikowymi, rozstępami czy bliznami pooperacyjnymi. Ponadto, laser frakcyjny może być stosowany w celu redukcji zmarszczek, poprawy owalu twarzy, zwężenia porów czy leczenia przebarwień. Warto również wspomnieć, że zabieg ten może być wykonywany nie tylko na twarzy, ale także na szyi, dekolcie czy dłoniach.

Efekty stosowania lasera frakcyjnego

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym są widoczne już po pierwszej sesji, jednak w zależności od problemu skórnego oraz indywidualnych cech organizmu pacjenta, może być konieczne przeprowadzenie serii kilku zabiegów. W przypadku blizn czy rozstępów efekty mogą być widoczne już po 2–3 sesjach, natomiast w przypadku zmarszczek czy przebarwień – po 4–6 zabiegach. Efekty utrzymują się długoterminowo, jednak warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz unikaniu czynników prowadzących do jej uszkodzenia.

Bezpieczeństwo i przeciwwskazania

Zabieg laserem frakcyjnym jest uważany za bezpieczny i mało inwazyjny, jednak jak każda procedura medyczna, posiada pewne przeciwwskazania. Nie jest on zalecany dla osób z aktywnymi infekcjami skórnymi, ciężkimi chorobami autoimmunologicznymi czy zaburzeniami krzepliwości krwi. Ponadto, nie jest zalecany dla kobiet w ciąży oraz osób przyjmujących leki fotosensybilizujące. Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, który oceni stan skóry oraz ewentualne przeciwwskazania.

Korzyści płynące z zabiegu

Laser frakcyjny to innowacyjna metoda leczenia problemów skórnych, która pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Dzięki niemu można poprawić wygląd i kondycję skóry, zwiększyć jej jędrność oraz pozbyć się nieestetycznych blizn czy przebarwień. Warto więc rozważyć tę opcję w walce z problemami skórnymi, aby cieszyć się zdrową i promienną cerą.