Artykuł sponsorowany

Auta sprowadzane z USA - miłość od pierwszego wejrzenia

Auta sprowadzane z USA - miłość od pierwszego wejrzenia

Auta sprowadzane z USA zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Dla wielu osób amerykańskie samochody to synonim prestiżu, luksusu i wyjątkowego stylu. Warto jednak zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego pojazdu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Historia pojazdu - klucz do sukcesu

Przed zakupem samochodu z USA warto sprawdzić jego historię. W Stanach Zjednoczonych istnieje kilka baz danych, które zawierają informacje o przebiegu, naprawach czy ewentualnych wypadkach danego pojazdu. Jednym z najbardziej popularnych systemów jest CARFAX, który po wprowadzeniu numeru VIN (Vehicle Identification Number) dostarcza szczegółowych informacji na temat auta. Sprawdzenie historii pojazdu jest niezwykle ważne, ponieważ może uchronić nas przed zakupem auta powypadkowego lub z cofniętym licznikiem. Warto również pamiętać, że w przypadku samochodów z USA często można spotkać się z problemem zalania, dlatego warto sprawdzić, czy dany egzemplarz nie ucierpiał podczas huraganów czy powodzi.

Koszty importu i opłaty celne

Sprowadzenie auta z USA wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przede wszystkim trzeba liczyć się z opłatą za transport, która zależy od miejsca docelowego oraz rodzaju przewozu (samochód może być przewieziony na pokładzie statku lub samolotu). Poza tym należy uiścić opłatę celno-skarbową, która wynosi 10% wartości auta oraz 23% podatku VAT od wartości pojazdu wraz z opłatą celną. Warto również pamiętać o konieczności przeprowadzenia badania technicznego oraz rejestracji pojazdu w Polsce, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. W przypadku samochodów sprowadzanych z USA często występuje konieczność wymiany niektórych części, takich jak oświetlenie czy kierunkowskazy, aby dostosować je do polskich przepisów. Jeśli chodzi o auta sprowadzane z USA, wiele osób decyduje się na wszelkie koszty i formalności, nie mogąc oprzeć się jakości dostępnych modeli.

Serwisowanie i dostępność części zamiennych

Amerykańskie samochody mają swoje specyficzne wymagania serwisowe, które mogą różnić się od tych znanych z europejskich aut. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się warsztat specjalizujący się w serwisowaniu takich pojazdów. Warto również upewnić się, że dostępność części zamiennych nie będzie stanowić problemu. Części do amerykańskich aut można kupić zarówno w Polsce, jak i za granicą, jednak ich ceny mogą być wyższe niż w przypadku części do europejskich samochodów. Warto również pamiętać, że niektóre modele aut z USA mają wyższe zużycie paliwa, co może wpłynąć na koszty eksploatacji pojazdu.

Podsumowując, zakup samochodu z USA może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o unikalnym i prestiżowym pojeździe. Jednak warto pamiętać o sprawdzeniu historii pojazdu, uwzględnieniu dodatkowych kosztów związanych z importem oraz serwisowaniem, a także dostępności części zamiennych. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się naszym amerykańskim marzeniem bez zbędnych problemów.